Biskvi za pekač od pečice - pomoč

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

tema odprta - 16. apr 2007 13:36 | ogledi: 5.075 | odgovori: 20

Pozdravljene,

Prosim za malo pomoči (ve boste to sigurno vedele):

Imam pekač od pečice v velikosti 30 x 35 cm in bi rada spekla torto, ki bi vsebovala 3 x biskvit (torej bom pekla 3x). In sedaj me zanima koliko česa potrebujem za tako velik biskvit (jajca, moko,sladkor, pecilni...), da ne bo pretanek ali predebel?

Do sedaj sem vedno pekla torte v pečaču za torte tole pa bo moj prvi poskus tako velike torte.

Hvala vam za vse napotke že v naprej in lep sončen dan vam želim!

Emma

Emma07

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

16. apr 2007 14:00

Če boš pekla torto v pekaču od pečice, vzemi recept od biskvitno rolade (tistega, ki ti je všeč, v bazi jih je kar nekaj). Če boš zložila 3 biskvite po višini in vmes še kremo, bo torta ravno prav visoka. Upam, da sem ti pomagala. lp Alenka alenka5

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

16. apr 2007 14:06

Jaz si ponavadi volumne izračunam: v pekaču imaš torej 30x35x 7cm (višina za tri plasti) volumna = 7350 cm3 Če vzameš recept za torto, ki je narejen za okroglo torto premera 26 in ti zraste dovolj visoko za tri plasti (recimo teh 7 cm) je to torej pi*r2 * 7= 3710 cm3 In če to dvoje zdeliš, dobiš 1.98 in ugotoviš, da moraš vzeti 2x večjo količino pa bo zadeva OK. Samo če ti je pekač visok 7 cm... Sicer pa speci vsako plast posebej. Bo šlo ne? Staša

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. apr 2007 14:07

Moja (že zelo pozabljena) matematika pravi, da je površina običajnega (26 cm) okroglega modela za torto (pi x r2 = 3,14 x 169) 530 cm2, površina tvojega pekača (a x b = 30 x 35) pa 1050 cm2. Torej mora biti masa za pekač približno dvojna, če hočeš dobiti enako višino kot v tortnem modelu. Naprej pa ne vem, ali nameravaš vsak biskvit vzeti kar tak, enkrat ali dvakrat prerezati ... Jaz vzamem za torto, ki jo hočem enkrat prerezati, 4 jajca, 15 dag sladkorja in 10 dag moke (pa 1 ali 2 žlici olja ali stopljenega masla). Torej bi bilo za tvoj pekač 8 (ali morda 7) jajc in ustrezno drugih sestavin. Če pa želiš vsako plast speči posebej, pa bo masa iz 4 jajc kar pravšnja. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 16. apr 2007 14:10:03

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2007 14:22

Imam večje število, to je več kot 10 kosov, originalnih pekačev za različne  pečice. In niti en sam nima višine 7 cm. Nekaj mi pravi, da Emmin pekač ni visok 7 cm, kvečjemu samo dobra 2 cm. Že to, da razmišlja, da bo morala peči trikrat, pomeni, da je to nizek pekač.

Po moje potrebuje recept za ENO maso, ki jo bo pekla 3x.

 

Nasvet: po zadnjem gledanju je pri Hoferju naprodaj raztegljiv pekač za torto, tortni obroč. Za premer 18 cm do 30 cm. Na embalaži je napaka, da ni primeren za peko v pečici, vendar bi najbrž moral biti znak, da ni primeren za peko v mikrovalovke. Je namreč iz nerjavnega jekla. Emma, do konca življenja skoraj ne potrebuješ novega pekača.

Frina

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

16. apr 2007 14:31

Ja Frina potrebujem recept za ENO maso, ki jo bom pekla 3x saj je pekač od pečice nizek (mislim, da nima več kot 2cm). Torej vas prosim za razmerje za eno maso čisto navadnega čokoladnega biskvita - se pravi koliko jajc, moke, sladkorja, kakava, ojle, pecilni,... (ali kaj drugega). Hvala vam še enkrat! Emma Emma07

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. apr 2007 14:31

Vidiš, Emma, da se vse "izkušene pekarice" v bistvu strinjamo. Peči 3x maso iz 4 jajc! teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. apr 2007 14:33

Moj pekač velikosti pečice je visok šest cm, imam pa tudi plitvega, oba sta bila priložena zraven

 Za torte, velike kot je pekač, delam biskvite iz štirih jajc, tri plasti. Torej skupaj iz 12 jajc, vmes pa nadevi.

 

Na eno jajce dam tri žlice sladkorja in dve žlici mlačne vode, vanilijev sladkor in malo ruma. V to maso dodam tri žlice moke. Namesto žlice moke dam za en biskvit žlico grenkega kakava ali čokolade, v  trwetjega pa namesto kakakava in moke orehe ali madlje,tudi lešnike, kar je pač pri roki. Kreme delam potem po trenutnem navdihu ali po željah slavljenca.

 

Da bi si pa prostornino računala in preračunavala, nak, to je zame preveč zapleteno. Moja mera je štiri jajca za biskvit, debel kot za rulado, ali iz petih jajc, če pečem le dva ali želim res visoko torto.

 

Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. apr 2007 14:40

Naj ti ponovno "prodam" moj navadni biskvit: 4 jajca 15 dag sladkorja 5 dag moke 3 dag Gustina 2 dag grenkega kakava 2 žlici olja Rumenjake in polovico sladkorja penasto vmešamo, med mešanjem prilijemo še olje. Suhe sestavine natehtamo (razmerje ni tako zelo bistveno, le vsega naj bo 10 dag). Iz beljakov in preostalega sladkorja stepemo trd, a še mazav sneg. Eno tretjino snega s kuhalnico zmešamo v rumenjakovo maso, da jo zrahljamo. Nanjo naložimo preostali sneg. Nato presejemo nanj suhe sestavine (tako kakao gotovo ne bo v grudicah) in narahlo mešamo (bolj dvigamo), da dobimo enotno maso. Pekač namažemo z maslom in potresemo z moko (tako delam jaz, tudi za rulade) ali pa obložimo s papirjem za peko (tako dela večina) in nanj damo testo, ki ga enakomerno pogladimo. Pečemo pri 180 stopinjah 10-15 minut. Medtem, ko se ena masa peče, lahko pripravimo drugo. Pekač hitro ohladimo tako, da ga s hrbtne strani postavimo pod pipo z mrzlo vodo. teta torta

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

16. apr 2007 14:45

Mamamia, saj tudi jaz navadno ne računam površine (volumna tako in tako ne). Ampak torte največkrat pečem ali v običajnem 24-26 cm modelu ali pa v 30 cm modelu. In morala sem si izračunati, da za velikega potrebuje 1,5 mase (torej iz 9 jajc, če hočem 2x prerezati). Sedaj to pač vem. Gornji izračun pa sem pokazala kot postopek, kako delamo v takih primerih. teta torta

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

16. apr 2007 14:58

Hvala mamamia in teta torta - take recepte sem potrebovala. Hvala tudi vsem ostalim za pomoč in predloge. Naj vam še zaupam in vas vprašam še za en nasvet: delala bom torto s čokoladno kremo - vzela bom kremo iz torte Nutela - KOLIKO smetane bom potrebovala in KOLIKO Nutele naj dam notri, da bo O.K.??? - in jagodami (taka je želja slavljenca) -ali mislite, da bo 1kg dovolj? Ali naj dam sveže jagode ali raje kompot? Oblika pa bo Spiderman in potrebovala bom močno rdečo in modro barvo - uporabiti sem mislila Fosters barve - ali bo to O.K. in ali bo ena flaška dovolj - ne vem kako so močne? Hvala v naprej! Emma Emma07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti